ZYZANSKI-LOGO
Irek Zyzański

Posłuchaj i popatrz

Na tej stronie masz okazję poznać mnie bliżej, posłuchać spotkań i próbek warsztatów. Mam nadzieję, że pomoże Ci to wyrobić sobie opinie czy zaprosić mnie do współpracy.

Z Joasia Staude-Potocką

Z Joasią Staude-Potocką spotkaliśmy się pierwszy raz ponad 10 lat temu w Indonezji. Dwóch polskich expatów bardzo daleko od domu…. Joasia pracowała w wielu krajach Azji i pomimo tego że pozostawaliśmy w kontakcie to nigdy nie spodziewałem się, że spotkamy się na jej kanale video, gdzie będziemy rozmawiać o empatycznych przywództwie i międzykulturowych kompetencjach liderów.

Z Anią Sarmacką-Smith
Zwinność w komunikacji międzykulturowej na co zwracać uwagę by uniknąć nieporozumień

Kiedy kilka lat temu rozpocząłem na nowo siebie budować poza strukturami korporacji, Anna Sarnacka-Smith była jednym z katalizatorów mojego rozwoju. Certyfikowałem się u niej z DISC D3, przegadaliśmy mnóstwo czasu o przywództwie i komunikacji.

Swoją książką „Everest Lidera” Ania zainspirowała mnie również i postawiła wysoko poprzeczkę do pracy nad napisaniem „Popatrz inaczej. Pułapki komunikacji w biznesie międzynarodowym”.

Miałem przyjemność gościć u Ani w jej podcaście i porozmawiać o zwinności w komunikacji międzykulturowej…

Z Magdą Wawrzyniak
Szklarnia Potencjału

Co Magda napisała zapowiadając spotkanie ze mną?

Podróże kształcą? Pewnie nie wszystkie. Ale! Te, które przeżył Irek, na pewno dały jemu olbrzymi zasób informacji o tym jak się komunikujemy MY Polacy.

  • Czy faktycznie mamy jakieś wspólne cechy w porozumiewaniu się?
  • Jakiś wyróżniający styl?
  • Jak wyglądamy z Naszymi rutyałami na tle innych?
  • Co z tego porównania dla Nas wynika?
  • Czy to jak się komunikujemy przeszkadza Nam czy pomaga?
  • Czy któraś nacja ma wybitny styl komunikacji?
  • Czy są jakieś uniwersalne zasady, których warto w komunikacji przestrzegać?

Te i inne pytania zadam Irkowi.

Bernard Fruga
Komunikacja on-line z obcokrajowcami. Pułapki i porady

Mój serdeczny kolega Bernard Fruga regularnie wysyła cotygodniowe inspirujące maile do ludzi, którzy są zapisani na jego listę. „Jednominutowy Fruga” – czyli mnóstwo liderskich i osobistych inspiracji oraz dyskusje nad najnowszymi trendami IT i gadżetami – naprawdę warto i polecam.

Z okazji wydania mojej książki spotkałem się z Bernaardem na jego kanale YouTube. Było mi bardzo miło kiedy Bernard w swoim newsletterze napisał o mojej książce:  

W minionym tygodniu Irek był gościem mojej audycji na kanale YouTube. Przez godzinę rozmawialiśmy o wyzwaniach międzykulturowości, szczególnie w czasach pracy hybrydowej.

Czwartkowe spotkanie autorskie z Irkiem Zyzańskim przypomniało mi jak bolały oparzenia na nogach podczas pobytu na Krecie. 

Popatrz inaczej… na czerwone nogi

Przez większość dni spędzonych na tej uroczej greckiej wyspie musiałem unikać plaży i morza. Sam byłem sobie winien, bo nazajutrz po przyjeździe, leżąc pod parasolem na plaży, wziąłem się za lekturę książki „Popatrz inaczej. Pułapki komunikacji w biznesie międzynarodowym”. Tak mnie wciągnęła, że nie zauważyłem, jak słońce grilluje moją skórę. Trudno powiedzieć, czy książka była warta aż takiego poświęcenia, ale przyznaję, że to najlepsza pozycja wydawnicza jaką czytałem w minionym roku.

….

Na szczęście książka Irka Zyzańskiego, od której zacząłem dzisiejszy list jest po polsku i jest napisana w stylu miłym w czytaniu. Wartość „Popatrz inaczej” widzę w połączeniu szczerego autobiograficznego świadectwa autora z solidną podbudową wiedzową i praktycznymi wskazówkami. Moim zdaniem, to jest lektura obowiązkowa dla Polaków pracujących w środowisku międzynarodowym.

Around the World in a Day with Monika Guzek and Irek Zyzanski

Monika jest trenerką międzykulturową i Przewodnicząca SIETAR Polska. Spotkaliśmy się w Amsterdamie na Train The Trainer w EIFID. Zapraszam do obejrzenia naszej rozmowy w programie Moniki z cyklu „Dookoła świata w jeden dzień”

Project Management Institute - Mentoring z Ewą Serwą

Z ramienia CoachWise wspieram Project Management Institute przygotowując do programu Mentorów i Mentees. To jest zapis rozmowy z Ewą Serwą, która wtedy odpowiadała w PMI za program